capital-bg
Споделянето на енергия - мираж на ниско напрежение
By Рая Лечева <capital.nospam@capital.bg>

Важни стъпки са не само монтирането на електромери, които могат да измерват в реално време, но и възможността за обмяна на данни. Сред предизвикателствата е нуждата от инвестиции в дигитализация на мрежата ниско напрежение. Регулираните цени не стимулират домакинствата да инвестират във ВЕИ. Вече може да споделяте електроенергия със съседа. Но само на хартия. В началото на тази година Комисията за енергийно и водно регулиране (КЕВР) прие дългоочакваната методика за споделяне на ток, която ...